"Nelamte si hlavu maličkostmi a nezapomeňte, že všechno je maličkost." Jonathan Eleazar

Říjen 2008

3. díl: Studijní zahraniční pobyt v rámci programu Sokrates - Erasmus na Univerzitě Ljubljana

20. října 2008 v 8:00 | Albert |  Slovinský (Ljubljanský) život
Zdrávo!
Tak mám pro vás další část Studijního zahraničního pobytu v Ljubljani. Tentokráte se můžete těšit na taková témata, jakými jsou knihovna fakulty sociálních věd, systém stravování a menza, možnost sportovního a kulturního vyžití v rámci univerzity. Toto bude předmětem první podčásti. V druhé podčásti se budu zabývat volným časem a to hlavně cestováním.


Malebné Jetřichovice

19. října 2008 v 16:27 | Albert |  Výlety
Zdravím Vás!
V pátek jsem byla pozvána do Havany, podle kamaráda prý na takový menší třídní sraz gymplu (no ve výsledku se nás sešlo pohopouhých 4 a to včetně mě ). A právě na tomto srazu mi kamarád v jednu chvíli řekl, že jako taky chodí pravidelně na můj blog a že furt čeká, až tady přibyde zase něco nového a že furt nic. Tak se tedy snažím polepšit - posuďte sami.

Už od léta mám naplánováno alespoň trošku podrobněji popsat náš "dámský" výlet do malebné krajiny jménem Jetřichovice, který se konal v neděli 27.7. (Popravdě naplánováno mám tady na blogu toho daleko víc, ale nějak není zas až tolik času to tu zde naplno realizovat, takže prosím o trpělivost... díky). Tohoto výletu se zúčastnily čtyři děčínské dámy. Vyrazily jsme tradičně z děčínského autobusového nádraží a to v 8:15 a vracely jsme se v 17:05 (žádné jiné spoje, trasa: Děčín - Jetřichovice a naopak, do těchto míst v neděli ani nejezdí). Cena obyčejných jízdenek se pohybuje kolem 40 Kč a kupují se až v autobuse.