"Nelamte si hlavu maličkostmi a nezapomeňte, že všechno je maličkost." Jonathan Eleazar

Srpen 2008

1. díl: Studijní zahraniční pobyt v rámci programu Sokrates - Erasmus na Univerzitě Ljubljana

31. srpna 2008 v 20:29 | Albert |  Slovinský (Ljubljanský) život
Vážení čtenáři,
rozhodla jsem se, že zde vytvořím takový malý seriál (celkem 4 díly), který se bude týkat shrnutí doufejme všech nejdůležitějších informací (jež jsem stihla za 4 měsíce zaregistrovat) týkajících se (nejen) studijního pobytu na slovinské univerzitě v Ljubljani. Hlavním zdrojem je můj zápis ze závěrečné zprávy, kterou jsme všichni vyjíždějící po skončení pobytu museli v Čechách do určité doby vyplnit a odevzdat na Centrum mezinárodních vztahů Univerzity Pardubice. Závěrečná zpráva má několik stran, proto ten seriál...
Předmětem prvního dílu bude to, jak se na zahraniční studijní pobyt připravit...

Sláva českým olympionikům (Peking 2008; 8. 8. - 24. 8. 08)

28. srpna 2008 v 2:49 | Albert |  Sport
Zdravím!
29. letní olympijské hry v Pekingu nám sic už v neděli skončily, ale já, i když bych se měla v těchto dnech věnovat jiné činnosti (státnice se kvapem blíží), jsem si udělala chvilku, abych alespoň zde vyjádřila dík celému českému olympijskému týmu. Děkuji za skvělé výkony všem, kteří měli možnost reprezentovat na této významné události Českou republiku. Všechny reprezentanty, i když jejich výsledek vždycky nedopadl dle jejich očekávání, považuji za vítěze, protože jen to, že se mohli zúčastnit, je vítězstvím a hlavně nenahraditelnou zkušeností pro další sportovní kariéru, zvláště pro následující letní olympijské hry v roce 2012, které se budou konat pro Českou republiku, řekla bych, ještě v ucházející vzdálenosti - v Londýně... Takže si dávám za cíl, že asi budu muset trošičku zamakat a vydělat nějaké ty peníze, protože bych moc ráda viděla konečně v životě nějaké to sportovní olympijské klání online... B-) No, uvidíme, ale budu za to určitě bojovat ;-).
A protože jsem měla možnost zrovna tyto olympijské hry sledovat poměrně dosti pravidelně, připojuji nyní pár vlastních dojmů z celé olympiády, ze sportovních výkonů i ze samotných olympioniků (nejen českých, i když většinou samozřejmě českých :-) )...

Není o čem! Ale vlastně je ;-)

25. srpna 2008 v 0:11 | Albert |  Všehochuť
Zdravím Vás!
Momentálně jsem opravdu v hodně dobré náladě. Kamarádka mi poslala na mail odkaz na Televizi Štos (určitě na to zkuste kliknout :-) ). Jedná se o opravdu nápadité videoklipy studentů Gymnázia Děčín, kteří již za dobu, co jsem Gymnázium Děčín navštěvovala i já, začali "natáčet". Tenkrát bych ani za mák netipla, že se tak "rozjedou". Bohužel nevím, jak to bude se Štosem dále, protože hádám, že autoři Gymnázium již "dochodili". Nijak osobně je neznám (byla to třída zhruba o 2 roky mladší z víceletého... znáte to, jak to chodí na střední škole... starší - ano, ti se evidují, ale mladší se evidují už o poznání méně).

Via ferrata a večerní bowling

15. srpna 2008 v 2:18 | Albert |  Sport

I když spíš jen ta Via ferrata...

Vážení čtenáři,
konečně sem přidávám pro mě hodně dlouho očekávaný článek, který pojednává o událostech, jenž se konaly zhruba před měsícem... A když zrovna v tuto chvíli dle hesla české televize "Žijeme olympiádou", je tento článek tedy zvlášť pro tuto dobu rozhodně příhodný.
Pátek 11. 7. 2008 byl pro mě takovým jistým sportovním dnem, protože jsem ho opravdu v podstatě celý prosportovala - od rána až do pozdnějších hodin večerních...
Už asi týden předem mě má kamarádka Terka naháněla po emailu, že mi chce dát dodatečně dárek k narozeninám (ty jsem měla už v květnu), ale že k tomu dárku je potřeba, abych si udělala tak půlden volno. Já se v podstatě nebránila a obratem jsem jí odpověděla, že si půlden volna v pohodě udělám - stačí se domluvit. Byla jsem nedočkavá a zvědavá, co ta Terka na mě zas vymyslela. (Terka je totiž takový trošku sportovní maniak - kolo, běh; holduje ale taky extrémnějším sportům - horolezectví, lítání s padákem,...).
(Doufám, že mě za to Terka nezbije, ale za to, že mě holky držely tak dlouho v nejistotě a vážně nic po celou dobu ani náznakem nenaznačily (dovysvětlení v textu níže) - tady to maj na oplátku; totiž mé zveřejnění sem považuji tak trošku za satisfakci...).
Mailem mi od Terky tehdy přišlo přesně toto:

Seznam změn na blogu

14. srpna 2008 v 3:27 | Albert |  Informace
No, asi takhle... Původně jsem sem vůbec nechtěla nic psát, chtěla jsem jít už dávno spát, ale prohrabávala jsem se nějakými svými staršími články - hlavně jsem si tedy pročítala vzpomínky na Slovinsko a na tento popud jsem se rozhodla, že na Vás budu hodná a zplodím Vám sem nějaký nový příspěvek, byť se bude jednat "pouze" o informace týkající se změn na blogu. Nutno ovšem podotknout, že se jedná o změny velmi užitečné, v mnohých případech, bych řekla, že i celkem zajímavé...

Pokračování mého a blogovského profilu

4. srpna 2008 v 17:00 | Albert |  Informace
Zdravím!

(Jen pro jistotu: Úvod mého a blogovského profilu naleznete na blogu v levé lištičce - pod nadpisem Autorův profil.)

Je mi 24 let, v současné době studuji navazující magisterské studium na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci obor Sociologie - andragogika se zaměřením na personální management. Minulý rok jsem navštěvovala denní kurz angličtiny - potřebovala jsem si od vysokoškolského učiva na chvíli odpočinout :-), a ještě předtím jsem 3 roky studovala obor sociologie bakalářského stupně na Univerzitě Pardubice, které jsem v září 2008 díky bohu úspěšně dokončila. Pak už následnuje jen gympl a základka samozřejmě ;-).  (I když já prošla zcela kompletním vzdělávacím systémem, abych se přiznala... Ještě jsem poznamenaná školkou a jesličkama :-).