"Nelamte si hlavu maličkostmi a nezapomeňte, že všechno je maličkost." Jonathan Eleazar

Vichřice aneb netradiční výlet na Kunětickou horu

30. července 2008 v 8:00 | Albert |  Výlety
Drazí čtenáři,
abyste neřekli, že jsem Vám zatajila popis výletu na Kunětickou horu, z kterého jste měli možnost vidět fotky na rajčeti, tady pro zájemce o něm píši pár řádků. (Ale opravdu jen pár, protože výraznější událostí je bohužel úplně něco jiného než samotný výlet).
Jak už asi z rajčete víte, výlet se konal 26. 6. 08 a zúčastnili jsme se ho 3 - já a Anička s Honzíkem, které jsem do tohoto výletu víceméně naverbovala. Je to sice trošku ostudka, ale za celou mojí tříletou éru, co jsem studovala v Pardubicích, jsem se na toto známé pardubické místo nedostala, tak jsem se to snažila dohnat v posledních dnech mého kolejního pobývání v Pardubicích.
Hrad Kunětická hora
Vyvrácený strom

K tomuto výletu na Kuňku ale nepochybně patří následující příběh...
Jak již píši na rajčeti, o den dříve (to jsem zrovna jela vlakem do Pardubic) proběhla po celé České republice solidní vichřice, která na pár místech republiky zkomplikovala lidem chod života. Zkomplikovala ho i mně, protože náš vlak se zastavil v Přelouči (13 km od Pardubic) s tím, že nám průvodčí přišel oznámit, že na trati mezi Přeloučí a Pardubicemi spadly na trať stromy, které tímto přerušily elektrické vedení, takže do Pardubic se prý nedalo jentak dostat alespoň tak 2 hodiny (bylo asi půl 10. večer). Samozřejmě jsem z toho nebyla nadšená - ten den jsem byla už strašně vyčerpaná a už jsem vážně chtěla být na koleji a spát. Když jsem totiž v Děčíně šla na vlak, zastihl mě mimo jiné také tak silný slejvák, že jsem byla za 5 minut durch - holt mi ale nic jiného nezbývalo než pokračovat s těžkou krosnou na zádech v cestě dál (zrovna jsem v ní totiž měla kupu knížek, z kterých jsem psala bakalářku a které byly majetkem pardubických knihoven), na vlak mě totiž táhla vidina toho, že na kolej dorazím nějak rozumně... No, abych své vyprávění zbytečně neprotahovala - na kolej jsem se nakonec dostala tuším kolem 11. večer - nadrážáci si to totiž asi rozmysleli a přišli na nápad, že ti lidé, kteří jedou jen do Pardubic, nastoupí na vlak, který holt na elektriku nejezdí. Ve výsledku cestující do Pardubic nastoupili do vlaku, který měl lokomotivu na páru, v Pardubicích jsme byli asi za půl hodiny, přičemž vlak zastavoval i v zastávkách, o kterých jsem vůbec nevěděla, že vlastně existují. Jak dlouho v Přelouči viseli ostatní cestující, co jeli jinam, to opravdu dodnes nevím.
Po příjezdu do Pardubic mi došlo, že celé město bylo asi vážně úplně mimo, protože ani trolejbusy nejezdily a lampy nesvítily... Naštěstí se vše vzápětí rychle obnovilo, takže když jsem dorazila na kolej, vážně jsem byla hodně vděčná za postel. V autobusu jsem slyšela i jednoho pána, jak do telefnu komusi říká, že zítra nepůjde do práce, protože musí dát opravit okna, protože mu je kroupy rozbily.
Můj dojem potvrdily následující den i popadané, polámané a vyvrácené stromy, které jsme viděli s Aničkou a Honzíkem, když jsme šli podél Labe na onu Kunětickou horu, přičemž skutečnost, že jak samotná Kunětická hora, areál hradu i samotný hrad byl vlivem "včerejší vichřice" uzavřen (tak to aspoň bylo napsané na vstupních vratech) zapříčinilo to, že jsem si teď už opravdu s jistou vážností říkala, ještě, že jsem v inkriminovanou dobu v těch Pardubicích nebyla.
Směrem na Kuňku jsme tedy šli pěšky a směrem z Kuňky jsme jeli autobusem (jezdí tam autobus č. 16, ale samozřejmě ne moc často), přičemž před samotným odjezdem z Kuňky jsme se ještě byli posilnit na cestu v místní hospůdce na terase. Když jsme ze 16 autobusu před univerzitou vystoupili, všimla jsem si, že na budově dopravní fakulty je také spadlý nějaký strom.
No... bylo vidět, že pro Pardubice (a asi nejen pro ně) byla tato vichřice jistou zatěžkávací zkouškou... Doufám, že se mi podaří dostat se na Kunětickou horu ještě někdy v budoucnu, kdy už se mi ale podaří vidět to, za čím přesně tam opravdu pojedu. ;-) Z toho vyplývá... neplánujte výlety, pokud si nejste přesně jisti, že máte reálnou šanci, že to, co chcete vidět, skutečně uvidíte. :-)
Zde jsou některé užitečné odkazy pro případné zájemce:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama