"Nelamte si hlavu maličkostmi a nezapomeňte, že všechno je maličkost." Jonathan Eleazar

Fascinující!

12. července 2008 v 17:40 | Albert |  Všehochuť
Zdravím!
Ze všeho nejdříve - link: jirousek.blog.idnes.cz
Tento článek je pro mě prostě fascinující! Tento odkaz mi přišel mailem od jednoho mého kamaráda. Někteří toto možná znají, někteří ale ne... a právě ti, nechť se nechají zlákat rotující ženskou siluetou...

Dívala jsem se celkem důkladně na všechny komentáře k tomuto článku (toho, koho to zaujalo, ať na nějaké ty komentáře taky určitě mrkne), protože mě vážně zajímalo, jak to vidí ostatní... Já si myslím, že to opravdu podvrh není. Dnes jsem zrovna do této chvíle od doby, co jsem vstala, vařila... Jak to s tím souvisí? Opravdu si myslím, že soustředěním na ženskou postavu stylem, že chci, aby šla doprava nebo doleva, to není...
Vyzkoušela jsem tedy jinou taktiku... snažila jsem se můj mozek navodit na určitý typ myšlenek dle toho, co je napsáno v článku, který charakterizuje obrázek... když jsem v duchu "vařila" a přemýšlela, jak tam všechno do toho hrnce dám, tak mi šla doleva a když jsem si vzpomněla na nějaký emotivní zážitek, šla mi doprava, jedině takhle se mi dařilo a daří (alespoň zčásti) ovládat její pohyb... Já chápu, že lidé obecně nemají rádi, když to, co by mohli zdánlivě snadno ovládnout, se jim ovládat nedaří... Pak možná hledají i jen ty indicie, které by potvrdily, že se jedná o podvrh. Možná je dobré vyzkoušet hledat i indicie, které by se snažily potvrdit, že to podvrh opravdu není. Já jsem hledala důkazy jak pro podvrh, tak pro "nepodvrh".
Udělala jsem prostě to, že jsem mou drahou maminku vyrušila z vaření. (O mojí mamce jsem přesvědčena, že více používá pravou mozkovou hemisféru, než já). I když nechtěla, přišla za mnou k počítači a hnedle ženu viděla na první dojem rotující doprava (já ji na první dojem viděla rotující doleva). Tak jsme ženu po nějakou dobu pozorovaly a ukazovaly jsme si, kam nám zrovna rotuje; téměř vůbec jsme se neshodovaly. Pak jsem mamce řekla, ať si představuje, že krájí zeleninu do jídla... a hle... žena rotovala doleva! Takže, jak to je? Byla jsem fascinovaná... v tu ránu rotovala doprava!
Celkově to mám ale spíš tak, že pro mě je snažší ovládnout rotaci ženy směrem doleva, rozhodně se ale nedá říct, že bych oplývala výbornými matematickými schopnostmi. Dokázat udržet postavu ženy v houpavém stavu (nebo aby dělala osmičku či jiný útvar, jak popisuje autor a někteří lidé, co článek komentují) se mi fakt nepodařilo ani náhodou, takže si myslím, že jako většina z nás, kdo bude obrázek pozorovat, zas až tak výborně přepínat mezi pravou a levou hemisférou, nedokážu... Co by ale mohlo být vážně zajímavé je, dát k pozorování pohyb ženy člověku, který ví, jak ovládat svou mysl... Co třeba budhistický mnich? Znáte nějakého? B-)
Taky si rozhodně myslím, že se to dá nazvat určitým druhem optického klamu, jak někteří ve svém komentáři píšou. Ale to mi vůbec nepřijde nějak divný... Souhlasím s tím, že co vidí oko, zpracovává mozek, takže... Jak to je podruhé...? "Co vidí oko, zpracovává mozek"!!! K jakému orgánu že se to tedy dostáváme...MOZEK... Ještě před úplným závěrem zbývá položit otázku... Je snímání rotujícího pohybu ženy okem skutečně nějak propojeno s fungováním pravé a levé hemisféry?
A na úplný závěr zkuste sledovat pohyb ženy zrovna, když Vás něco nebo někdo rozzuří... tak co, jde Vám doprava?
Užijte si to, naviděnou, naslyšenou a zase tady...
Váš Albert
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Albert Albert | 12. července 2008 v 18:10 | Reagovat

Docela zajímavé by opravdu mohlo být vyzkoušet se dívat na pohyb ženy v alkoholovém opojení... Určitě vyzkouším...Jsem zvědavá, co uvidím :-). Pak sem o tom určitě napíšu zprávu ;-).

Programátor ale nejsem, takže analyzovat obrázek z tohoto i podobného hlediska nechám jiným - povolanějším. ;-)

2 Albert Albert | 8. května 2010 v 3:07 | Reagovat

Tak jo. Právě poslouchám Nohavicu - Fotbal... a jsem v tom slíbeném alkoholém opojení... :-)Takže... milá dáma mi jde pořád doleva - a to velkou rychlostí podotýkám...A ať dělám co dělám, stejně mi nejde doprava... a to i když poslouchám od Jara Petěrbug...takže...že bych opravdu nazývala věci pravým jménem? :-)

3 Albert Albert | 8. května 2010 v 3:13 | Reagovat

Chtěla jsem říct, že mi jde pořád doprava... Takže ne, že bych nazývala věci pravým jménem, ale jsem empatická a nazývám věci pravým jménem? :-)

4 Albert Albert | 8. května 2010 v 3:16 | Reagovat

Tý jo, já už radši nepiju :-). Chtěla jsem říct... že bych měla mít pocit, že konám správné věci? Místo toho, že věci nazývám pravým jménem? Už jste z toho jelen? já teda jo... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama