"Nelamte si hlavu maličkostmi a nezapomeňte, že všechno je maličkost." Jonathan Eleazar

Jídlo - můj pohled 3

28. května 2008 v 23:39 | Albert |  Slovinský (Ljubljanský) život
Zdravím Vás čtenáři!
Duchem se ještě budu občas vracet do Slovinska... Ještě mám pár rozepsaných článků, které jsem tu ještě nezveřejnila... A tento je právě jeden z nich. Pokračuji v mém pohledu na jídlo ve Slovinsku, tentokráte se jedná již o 3. díl.

Přemýšlela jsem nad tím, proč vlastně Slovinci, když takhle šíleně hodně jedí, netloustou... Myslím si, že to je kvůli těm každodenním opravdu zdravým salátům, kvůli té výborné kombinaci všech látek, co tělo potřebuje. Dyť tady člověk jedl vlastně ovoce a zeleninu 2x, 3x, denně. Já jsem si chodila ovoce a zeleninu i kupovat, protože jsem měla na to zkrátka chuť. Když jsem přijela koncem ledna do Čech, docela mi ty slovinské salátky opravdu chyběly (a přiznám se, že dodneška mi celkem chybí... zejména zelenina zalitá zvláštně nakyslým jablečným octem v kombinaci s olivovým). U salátů nemůžu pozapomenout na jednu poznámku nejen Slovinců, ale i ostaních cizinců, kteří se divili a opravdu znovu se ujišťovali, jestli my Češi své saláty opravdu sladíme... (Popravdě my Češi v přípravách salátů skutečně stále moc kreativní celkově nejsme - máme ještě co dohánět.)
I porce hlavního jídla jsou velké (všeho je hodně jak přílohy tak masa). Ve fast foodech je třeba hamburger celkem o dost dražší, ale je i o dost větší (někdy to vydá na večeři i na snídani). Takže tady se člověk opravdu velmi slušně a vydatně nají. Co ale doteď fakt nemůžu, jsou určité typické slovinské kombinace jídel - např. noky, nějaké smažené maso, zelenina a ještě je to polité nějakou tučnou omáčkou - no, to se fakt nedá.
Sýry jsou tu všechny tučné - žádná 30% klasická cihla na těstoviny (už vůbec se nedá mluvit o 20% cihle). To jsou akorát všude sýry typu edamer, ementál, 45% edamec (asi něco jako naše cihla) atd. Koupila jsem si sýr podobný našemu hermelínu. Byl dobrý, ale... za chvíli jsem už prostě fakt nemohla. I mléko tu je maximálně polotučné (1,6%), odstředěné ani náhodou a plnotučné má 3,5%. Mléko tu je taky celkem levné. Za plnotučné jsem zaplatila něco kolem 80 centů. Máslo a vejce jsou tu kvalitnější, než u nás.
Uzeniny jsou tu taky neméně zajímavé. I když v Čechách prodávají většinou hnusné párky, tady nejsou o nic lepší. Na první ochutnání se zdají být dobré, ale zdání klame. Maximálně je dobré zajít si do Lidlu, je to cizí podnik, takže tam je možnost lepšího nákupu v tomhle ohledu větší. Salámy teda taky nic moc. Krájené typicky jako u nás jsou akorát ve Sparu a to ještě tak maximálně do 10 druhů. Ale prodává se tu klasická kuřecí šunka, tak aspoň že tak. Jinak se v pohodě dají sehnat vakuované salámy. Taky se tu prodávají celé šišky salámů. Jednou jsem si jednu takovou menší šišku měkkého salámu koupila. Čekala jsem, že to bude něco jako kuřecí šunka, ale vyklubal se z toho spíše kuřecí lyonský salám (jestli víte, jaký salám myslím). Byl celý pěnový a prostě se nedal jíst pořád.
Co se týče normálního masa, tak povětšinou seženete jen nabalíčkované maso. Oblíbené tu je hodně hovězí maso, krůtí, pak klasicky vepřové a kuřecí. Hodně oblíbené maso je tu i koňské. Sehnat se tu dají normálně syrové koňské řízky atd. (no... pro jisté nátury to nebývá moc přitažlivá představa). Řezníka jsem tu ještě ani jednoho nepotkala. Vlastně jsem tu nepotkala žádného menšího prodejce s čímoliv. Vše se tu dá sehnat buď jen ve větších či velkých obchodech (Spar, Lidl, Mercator) nebo ráno na trhu či v sobotní tržnici (tam sice jsou jednotliví lidé, co si prodávají to "své" - jsou i v domě, kde jich je vedle sebe hned několik, ale nedá se hovořit o klasickém modelu trhu, jako je u nás).
Hodně se tu jí ryby a mořské plody. Ty se dají nejlépe sehnat na sobotních dopoledních trzích, kde seženete snad skoro všechno. No jo, ale normálně v týdnu to moc růžově nevidím se sehnáním čerstvé ryby či mořských plodů. Mražené ryby či mořské plody se sehnat dají, ale bývá to poněkud dražší.
Co se týče pečiva, tak rohlíky samozřejmě vůbec ne (to je snad doména jen nás a Slováků... dál o žádném jiném státě, kde by se dělaly rohlíky vážně nevím), housky ano, ale cenově se jeden kus pohybuje kolem 50 centů, takže taky docela pálka. Housky jsou podobné těm naším, jak chutí, tak velikostí. Chléb je zde buď drahý kvalitnější nebo levný za 1 euro ve Sparu (rozumějte krájený, který je opravdu hodně bílý - takhle u nás barvou téměř stejně vypadá houska; náš normální bílý chléb by se ve Slovinsku mohl nazývat tmavým). Tento levnější chléb se ale taky nedá jíst pořád; ty dražší ovšem už jo. Na sobotní tržnici se dají také koupit překrásné květiny, stánků je tam opravdu dost. U nás jsem stánek s květinami na tržišti snad nikdy a nikde neviděla...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Aktuální články

Reklama