"Nelamte si hlavu maličkostmi a nezapomeňte, že všechno je maličkost." Jonathan Eleazar

Jídlo - můj pohled 2

18. ledna 2008 v 23:35 | Albert |  Slovinský (Ljubljanský) život
Jak jsem Vám už dříve slibovala pokračování (v článku z 12. 10. 2007 - Jídlo - můj pohled 1), tak tady je. Chtěla bych se zaměřit na jídlo v oněch slevových podnicích, jak jsem rozebírala v článku z 27. 11. 2007 - Slovinský systém stravování (tedy v jídelnách, pizzeriích, gostilnách, retauracích atd.). Ale dost už odkazů, přistupme k věci.

Obvykle zde máte výběr ze 3 - 5 chodů (polévka, hlavní jídlo, salát, zákusek, pití). Množství salátu v misce je na většině míst limitováno, takže hodně často tam musí člověk zajímavým způsobem běhat, aby konečně docílil té správné váhy. (Váhu tam mají samozřejmě k dispozici). Když si naberete všechny chody na které máte nárok, přijdete k pokladně, kde paní za kasou zváží váš salát (většinou se množství salátu v misce pohybuje od 100g po 200g) a zkotroluje, co máte všechno na tácu. Potom si od Vás vezme příslušný bon a požádá Vás o Vaší kartičku studenta. Zkontroluje Vám platnost průkazky a pak Vás pustí si jít sednout ke stolu.
Salát si ve většině z podniků nabíráte a dochucujete sami. Je k dispozici plno druhů zeleniny - (někde je i ovoce), různé další saláty atd. (Příklad, z čeho je standartně možné udělat si vlastní misku salátu: hlávkový salát, nějaký francouzký salát, rajčata, čerstvé nakrájené zelí v nálevu, okurky, kukuřice, nějaký jiný salát - zeleninový, bramborový, pórkový salát; nadstandartnější suroviny jsou cuketový salát (nic moc), zavařovaná červená řepa, vařená brokolice, hlávková kapusta, jakési výhonky (nevím, zda jsou bambusové, ale jsou dobré, chutnají jak hrášek), fazole, syrový i vařený květák, zavařované papriky, syrové houby - fuj, tak tohle fakt nic moc, i když houby mám hodně ráda, ale nějak upravené proboha; atd. Z dresinků jsou tu nejčastěji jogurtové a různé francouzské, samozřejmě nesmí chybět olivový olej a jablečný ocet.
Jako zákusek může být nějaký dort, puding, kobliha (je strašně velká - tak 2x větší, než jsou naše malé mršky; za to ale je sušší a není tak dobrá), ale i zmrzlina a ovoce (pomeranč, banán, jablka, mandarinky - ty jsou tu mimochodem o hodně lepší než v Čechách... Jsou bez pecek, sladké, nevysušené a opravdu vypadají jak mandarinka a ne jak pomeranč). Někdy máte i možnost vybrat si z vícero zákusků. K pití tu vždy zadarmo dostanete vodu, někde i čaj nebo džus.
Polévka se tu téměř neustále a všude vaří hovězí vývar, občas ale nalezete polévku i jinou - květákovou, houbovou, bramborovou, pórkovou atd. Ale všechny ty polévky mají jedno společné - postrádají jakékoliv kousky, ať už zeleniny či masa. Vaří tu prostě jen takový krém, kde všechny suroviny jsou v polévce rozmixované. Co se týče hlavního jídla, tak minimálně máte možnost vybrat si ze dvou hlavních jídel. Většinou si ale můžete vybrat z vícera hlavních jídel.
Všechny chody jsou tu nesmírně vydatné, pro normálního člověka si myslím, že i těžko stravitelné. Když jsem tu první týden začala chodit na obědy, už jsem potom večer nemusela ani moc jíst. Teď už jsem si ale i celkem zvykla, takže i večeřím. Ale pozor, mám pocit, že jsem neztloustla. Zatím, i když se mi pobyt pomalu chýlí ke konci, nikdy nevíte :-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama