"Nelamte si hlavu maličkostmi a nezapomeňte, že všechno je maličkost." Jonathan Eleazar

Slovinský systém stravování

27. listopadu 2007 v 22:26 | Albert |  Slovinský (Ljubljanský) život
Je tedy opravdu zajímavý a ze začátku pobytu celkem nečekaný a překvapivý, takže i náročný. U nás v Čechách existují jídelny - přesněji řečeno nanejvýš pár studentských jídelen v jakémkoliv městě. Troufnu si říct, že i v Praze. Myslím tedy v porovnání s Ljubljanou, byť je nesporně o mnoho menší než Praha (asi 276 000 trvale žijících obyvatel). Tady ale existuje 148 míst, kde si student může koupit levnější jídlo než normální zákazník a to prostřednictvím tzv. študentskich bonů.

Nákup bonů vypadá následovně: od ŠOU (Študentska organizacija univerze v Ljubljani) dostal každý erasmák takové červené desky v kterých je mapa Ljubljany, mapa autobusových linek, brožurka s nejčastěji kladenými otázkami (FAQ) a nakonec list se seznamem míst, kam si můžete koupit bony. Je tam uvedená i adresa, kolik Vás bon bude stát oproti normální ceně oběda (Vy si tedy kupujete bon, který potom odevzdáváte v určeném podniku; už nic v podniku nedoplácíte, pokud si nevezmete něco navíc, co se k hodnotě bonu nevztahuje), kterou má běžný zákazník (bon do každého podniku stojí jinou částku, protože každý podnik má jinak drahé jídlo; jednotná sleva na jídlo je 2, 35 EUR; o tom, jak se pohybuje cena do těchto podniků jsem psala již dříve v článku z 12.10.07 Jídlo - můj pohled 1).
Když si zvolíte podnik (v seznamu jsou uvedené různé restaurace, jídelny, pizzerie, gostilny, cukrárny; je tam ale i Mc Donalds), půjdete do kanceláře, kde se ty bony prodávají. Při prvním zakoupení bonů vyplníte papír s Vašimi základními údaji (jméno, datum narození, fakulta atd.). Předáte papír a násleně řeknete kolik a kam chcete bonů. (Pozor, každý má nárok pouze na tolik bonů, kolik je v daném měsíci pracovních dnů; tedy bez sobot a neděl od pondělí do pátku. Na měsíc listopad máme například nárok na 22 bonů, v říjnu jsme mohli mít 23 bonů).
V těchto podnicích si za bon můžete dojít jak na oběd, tak i na večeři. Často tu mají i některé jídelny otevřeno do pozdnějších večerních hodin (20., 21. hodina) a některé jídelny mají otevřeno i v sobotu a v neděli, včetně obědů a večeří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama