"Nelamte si hlavu maličkostmi a nezapomeňte, že všechno je maličkost." Jonathan Eleazar

Party u Ondřeje a Tomáše

18. listopadu 2007 v 22:22 | Albert |  Můj život v Ljubljani
Zdravím Vás, Vážení!
Tento pátek 16. 11. jsme se já, Laďka, Lenka a Martina rozhodly, že bychom se mohly nacpat ke klukům a uspořádat party (žurku čili kalbu) u nich na kolejích v Mestnim Logu, který se nachází přesně na druhém konci města, než já, Martina a Laďka bydlíme. Teda ono to popravdě zas až tak úplné nacpání k nim do bytu nebylo, protože jsme to domlouvali všichni už v pondělí, kdy jsme byli všichni společně v Parlament Pubu posedět nad pivkem či vínem (v Parlament Pubu se každé pondělí scházejí Erasmus studenti a pro nás se tato hospůdka stala takovým pravidelným pondělním navštěvovacím místem). Hádaly jsme ale, že kluci na to do pátku už dávno zapomněli, takže jsme to narychlo všici domlouvali až v samotný pátek. Nikdo z kluků neprotestoval, takže akce se mohla začít konat. (Popravdě řečeno jsme my s Martinou měly ještě 1 cíl... a to dostat z Tomáše jeho fotky z Kamniku, kde jsme byli spolu. Tomáš má z nás, řekla bych, nejlepší foťák a navíc fotil samé takové zajímavé momentky, tak jsme byly zvědavé a nedočkavé).


Pokoj u kluků vypadá docela jinak, než pokoje, ve kterých bydlíme my holky. (Ale není to tak, že by to tak bylo vždycky, že klučičí pokoje jsou jiné, než holčičí - prostě nám to tak vyšlo. Tady ve Slovinsku se bydlení zvlášť kluci a holky moc neřeší - hodně často tu kluci s holkama bydlí dohromady.) Tomášův a Ondrův byt je fakt velká jednotka s aspoň 8 pokoji po dvou, 2 koupelnami a s velkou jednou kuchyní, kde jsou dvoje dřezy. V kuchyni (která tak trochu vypadá i jako chodba) mají fakt prostor, což jim teda docela závidím, protože když u nás vařím, taktak se tam vejdu.

Na žurku jsme každý něco přinesl - hlavně vína. Já vzala červené víno Kabernet za asi 2,50 eura; pozor tady na ty poměry bylo docela drahé a bylo fakt výborné a silné (někdo přinesl i olivy - co to je za nápady, když to nejím :-) ). Martina vzala s sebou trošku slovinského Borovničevce na ochutnání (uvnitř byly i samotné celé borůvky), Laďka někde sehnala bílé stáčené víno, byla i čokoládka a křupky. Ještě nějaká bílá vína i červená tu měli kluci, takže zásob jsme měli tak akorát, což se během večera potvrdilo. Na konci večera (spíš začátkem rána) nevyzbyla ani jedna flaška.

Celý večer jsme poslouchali hudbu typu SKA (Manu Chao), Reggae a Gorana Bregoviče, do toho semtam Wohnouty atd., moje oblíbená a prosazovaná Nirvana se moc neuchytila, ale stejně jsme si hlavně já a Tomáš na ní trsli. Ano správně, zhruba od poloviny žurky se nás 6 natolik odvázalo (možná i trošku víc opilo), že jsme tam začali i tančit (šlo by tam pomalu udělat i hvězdu, kolik tam je prostoru). Kluci mají i balkon, tak jsme trošku tančili i tam, a protože bydlí v přízemí, někteří z nás místy tančili i venku v docela slušném mrazu.

Předtím, než jsme začali tančit, shlédli jsme genderový díl Červeného trpaslíka, kde ženský byli jako chlapi, havně v chování a v "balení" protějšků. Dokonce tam i chlapi rodili... no, já myslím, že někteří z Vás ten díl určitě znají :-). Hodně jsme se u toho všichni pobavili a to i u dalšího seriálu Black Books, který jsme si pustili.

Po seriálech (nebo ještě před nimi? :-) ) začal Ondřej hrát na housle... Moc se mu teda nechtělo, ale co mu zbývalo, když všichni chtěli, aby hrál. A tak jsme se pomalu, ale jistě začali pokoušet i o zpěv, ale nějak jsme si nemohli nikdo z nás pořádně vzpomenout na slova písniček. Stydím se, protože jsem si nemohla v tu chvíli vzpomenout ani na slova písniček od Jarka Nohavici.

Party končila někdy kolem půl páté. Holky - Martina s Lenkou, šly dom, já s Laďkou jsme tam přespávaly. Už se mi fakt nechtělo plahočit se až k nám na druhý konec města. Druhý den ráno jsem vstala (no ráno - kolem 11. hod.), udělala společně s Tomášem zbytku osazenstva z Ondřejových zásob snídani a hurá na demonstraci... To už je ale jiný příběh, takže teď už trošku tušíte, jaký článek bude následovat :-).

Všichni jsme dopadli dobře, party to byla opravdu vydařená. Myslím, že jsme se opravdu všichni dobře bavili. Dohromady jsem tu ve Slovinsku byla na 3 větších žurkách a vždycky to bylo až do rána... Tak nevím, asi se vracím do dob, kdy mi bylo 17, 18... ;-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama