"Nelamte si hlavu maličkostmi a nezapomeňte, že všechno je maličkost." Jonathan Eleazar

ZOO a výstava hub

21. října 2007 v 20:06 |  Můj život v Ljubljani
Ještě jsem Vám chtěla něco napsat o Zoologické zahradě V Ljubljani a o výstavě hub. Pořád jsem se k tomu nemohla dostat, ale už to napsat musím, protože jinak bych si už na všechno podstatné nevzpomněla.

Takže v ZOO Živalski vrt v Ljubljani jsme byly 9. 10. Vstupenka nás stála 5 euro (studentská sleva), což si myslím, že na naše poměry není zrovna málo. Ale zahrádka byla milá, i když nebyla ani tak velká (myslím, že i my v Děčíně máme zahradu trošku větší). Byla ale nápaditá a zvířata tam měla obecně víc životního prostoru (až na lvy). Dokonce v Ljubljani mají červené pandy :-). Taky jsem tu zjistila, že jsem se asi zamilovala do žirafek. Toto zvíře se mi zdá opravdu úžasné.
K výstavě hub Vám řeknu, že jsme se na ni byly podívat 5. 10. v tzv. razstavišči (výstaviště) a že jsem na ni úplně zářila, protože mám houby opravdu ráda a to ve všech směrech (focení, hledání, papání...) Kdo ví, třeba jednou vydám i atlas, první snímky už mám :-). Dále jsme se tam byly podívat na představování různých výrobků - měli tam dokonce živé ovce a prasata.
P. S. Na Razstavišči se tento týden ve středu konalo představení škol. (středních , vysokých; je to něco podobného, co se koná i u nás v Čechách snad ve všech regionech). Hodně věcí se tam rozdávalo, takže jsem si z těch materiálů potom celkem slušně vyzdobila pokoj (viz později na blogu v sekci galerie - Můj pokoj na koleji). Ve čtvrtek tam byl potom koncert asi 3 kapel (ska, rock, pop). Byl zadarmo, ale my s Martinou jsme na něj nešly, protože jsme byly unavené a měly jsme druhý den školu. Takže abyste si nemysleli, taky se jen pořád neflákme :-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama