"Nelamte si hlavu maličkostmi a nezapomeňte, že všechno je maličkost." Jonathan Eleazar

Jídlo - můj pohled 1

12. října 2007 v 18:25 | Albert |  Slovinský (Ljubljanský) život
Momentálně něco konzumuju (ostatně jako celkem často), takže psát teď na toto téma bude asi docela příhodné. :-) A protože by toto téma zajímalo vícero lidí, směle do toho.

Snad všude v centru Ljubljany je monopol jménem Mercator. To tedy znamená, že zde nenajdete jiného obchodu s potravinami, než je právě Mercator. Na přednášce pana Andereje Kurnika nám bylo sděleno, že to bude asi proto, že nějaký zlobr v zastupitelstvu města má co dočinění právě s tímto monopolem. Mercator ale zrovna dle mého názoru nepatří mezi nejlevnější. Když jsem si tam zašla do koutku, kde měli pečivo a řekla jsem si o půlku chleba, nestačila jsem valit oči následně u kasy, kde mi bylo naúčtováno 2,49 EUR. Navíc problém je, že ten chleba vydrží maximálně 2 dny, pak se vysuší a je tvrdý jako kámen. Takže od této doby jsem začala veškeré pečivo strkat do ledničky (tam vydrží déle).
Ale co je zajímavá věc. Ljubljana má ještě jedno takové nákupní středisko na druhém konci města. Jmenuje se BTC (www.btc.si). Teprve tady jsou "normální" potraviny jako je (Inter)Spar či Lidl. Tady už jsou ceny v porovnání s Mercatorem opravdu celkem o dost levnější. V Lidlu jsme si s Martinou koupily opravdu velký bochan chleba za 1 euro. Ten teď právě konzumuju.

A jak jsme přišly na BTC? Martina potřebovala kabel, aby si na koleji mohla připojit internet (počítala totiž z bezdrátem, ale bohužel - já jsem si ten kabel radši koupila a vzala s sebou). Takže jsme se v jednom podniku, kde prodávají foťáky ptaly, kde se dá sehnat nějaký obchod s počítačema a byly jsme odkázány na autobus číslo 27 a na BTC.

Jinak pro informaci - ceny některých položek:

Staropramen (lahvové 0,33l): cca 2,5 EUR
Víno: dá se sehnat od 1 eura opravdu silné a celkem kvalitní 1 litrové víno
Jídlo v restauraci: od 3,50 do 5 - 6 EUR (ale asi záleží na tom, ostatně jako všude, kam vlezete)
Jídlo se studentskou slevou: od 0,75 do 5,54 EUR (čili bez slevy)

Tady u tohoto tématu budu asi časem pokračovat, protože jednak je tolik věcí, o čem by se dalo psát a jednak je to moje oblíbené téma...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama